Strzelanie – ciekawe hobby

Strzelanie w celach rekreacyjnych staje się coraz bardziej popularne. Nie bez powodu. Na rynku dostępne są akcesoria, które pozwalają uprawiać ten sport bez licznych pozwoleń i skomplikowanej procedury zezwolenia. Sklepy internetowe oferujące militaria posiadają w swojej ofercie m.in. wiatrówki, które można zakupić w każdej chwili. Są one świetnym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych strzelaniem lub chcących rozpocząć taką przygodę.

Wiatrówka – a co to takiego?
Wiatrówka to potoczna nazwa karabinu pneumatycznego. Jest ona zazwyczaj używana w wyczynowym strzelectwie pneumatycznym, ale ostatnio coraz częściej wykorzystuje się ją do celów rekreacyjnych. Materiałem pędnym w wiatrówkach jest powietrze lub dwutlenek węgla, a nabojami śrut wykonany zazwyczaj ze stopu ołowiu lub cynku. Spotyka się także naboje wykonane z tworzyw sztucznych.

Czy posiadanie wiatrówki jest legalne?
Zgodnie z Ustawą o broni i amunicji, wszystkie wiatrówki o energii pocisku mniejszej niż 17 J, są dostępne w Polsce bez zezwolenia oraz bez konieczności rejestracji. Prawnie bowiem nie różnią się niczym od procy. Nie trzeba się zatem martwić, że po kupieniu wiatrówki, np w sklepie internetowym, spotkają nas nieprzyjemności.

Wiatrówki są bardzo popularne i coraz chętniej kupowane. Warto zainteresować się tym rozwiązaniem, zwłaszcza zanim zdecydujemy się na ubieganie o pozwolenie na broń. Może to być sposób na stwierdzenie, czy strzelectwo to hobby, które nam odpowiada.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *