Jak się obronić podczas spaceru?

Wiele osób (zwłaszcza pań) obawia się wieczornych spacerów, późnych powrotów z pracy lub od rodziny, a także nocnych wyjść do klubów oraz do kina. Wynika to z tego, że boją się ataku napastnika, którym może być złodziej lub natrętne adorator. Panie są w takich sytuacjach o wiele bardziej zagrożone, ponieważ nie posiadają tyle siły fizycznej co panowie i często nie są w stanie obronić się w takiej sytuacji. Wówczas potrzebne im są militaria, jednak nie musi być o od razu wiatrówka czy pałka teleskopowa.

Pomoc w obronie
Sposobem na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz pomocą w razie wystąpienia zagrożenia, może być inwestycja w gaz pieprzowy. Zazwyczaj są one dostępne pod postacią piór, długopisów czy szminek. Spokojnie zmieszczą się do damskiej torebki, nie budząc podejrzeń i nie zwracając uwagi innych osób. Wiele kobiet prowadzących aktywny tryb życia, pracujących do późnych godzin korzysta z tego rozwiązania. Nawet gdy panie nie mają potrzeby go używać, gaz sprawia, że poczucie bezpieczeństwa wzrasta.

Co to jest gaz pieprzowy?
Gaz pieprzowy jest substancją, która nie wywołuje bólu, ale pieczenie oraz sprawia, że trudno jest utrzymać otwarte oczy. Dzięki temu obezwładnia napastnika, także takiego, który jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Często powoduje dezorientację u atakującego, dzięki czemu daje ofierze czas na ucieczkę. Dodatkowo użycie gazu pieprzowego pozostawia ślady na skórze, co następnie pozwala na zidentyfikowanie napastnika. Jest to zatem świetne rozwiązanie, ponieważ nie wyrządza krzywdy, ale obezwładnia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *